الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ
خانه / اخبار مقاطع تحصیلی / اخبار کنکور / منابع جمع بندی کنکور ۹۶ – آکادمی کنکور تیس

منابع جمع بندی کنکور ۹۶ – آکادمی کنکور تیس

منابع جمع بندی کنکور ۹۶

آکادمی کنکور تیس

منابع جمع بندی کنکور ۹۶

سلام خدمت دانش آموزان ، بچه ها کم کم داریم به دوران جمع بندی کنکور ۹۶ نزدیک میشیم و ما هم گفتیم چه بهتر که یک سری منابع رو خدمت شما معرفی کنیم که طبق تجربه و آنالیز دقیق ما منابعی بهتر برای جمع بندی کنکور خواهند بود. در این مطلب برای سه رشته ی تجربی ، ریاضی و منحصرا زبان به بررسی منابع می پردازیم. البته بعدا یک مطلب کامل و جامع هم در مورد نحوه ی جمع بندی ، نحوه ی استفاده از این منابع و روش مطالعه ی مناسب جمع بندی توضیح خواهیم داد. اما قبل از این که شروع کنیم به توضیح منابع: مهم ترین منبع جمع بندی ، حل کردن دقیق سوالات سال های قبل هستش در این زمینه بهترین کتاب همون کتاب های زرد قلم چی هستند.

منابع جمع بندی کنکور ۹۶ دروس عمومی:

ادبیات :

ادبیات یکمی جمع بندیش شاید با بقیه درس ها متفاوت باشه. در درس ادبیات شما باید به صورت موضوعی درس ها رو خونده باشید تا حالا و حالا در دوران جمع بندی هم به صورت موضوعی مرور کنید. ولی اگر تا حالا به صورت درس به درس ادبیات رو خونده باشید یکمی کارتون سخت تر خواهد شد. علی ای حال برای موضوعی خواندن ادبیات در دوران جمع بندی کتاب های هفت خوان خیلی سبز پیشنهاد میشه که در هر مبحثی یک کتاب داره. بعد از اون برای تست زدن کتاب ادبیات موضوعی گاج پیشنهاد میشه که در هر مبحث تست ها از آسون به سخت چیده شده. این تست ها تعدادشون خیلی زیاده بخاطر همین به صورت گزیده فقط تست های مهم رو بزنید.

عربی:

کتاب کامل گاج و کتاب جامع خیلی سبز پیشنهاد میشه

دین وزندگی:

دین و زندگی تقریبا میشه گفت نحوه ی جمع بندیش با خوندن عادیش فرقی نداره فقط شما باید انقدر دوره کنید انقدر دوره کنید که یک درس دین و زندگی رو بتونید در ۱۰ دقیقه کاور کنید. کتاب دین و زندگی گاج برای این درس توصیه میشه که حجم زیادی داره و باید از اول تهیه می کردید و دوره می کردید تا در این دوره زیاد وقتتون رو نگیره

زبان:

در درس زبان چون حجم خیلی پایین هستش شما خیلی راحت میتونید در دوران جمع بندی حتی از درصد صفر به درصد بالای ۵۰ برسید. برای خوندن لغات میتونید از کتاب تیک ایت گاج استفاده کنید. برای گرامر و درک مطلب هم از کتاب جامع زبان خیلی سبز یا مبتکران شهاب اناری استفاده کنید.

 

منابع جمع بندی کنکور ۹۶ تجربی:

زیست:

در درس زیست شناسی شما کتاب درسی رو نباید فراموش کنید. حتما کتاب درسی رو تورق سریع داشته باشید ضمن این که همایش نشر دریافت و جمع بندی مهر و ماه هم کتاب هایی هستند که برای جمع بندی و مرور مطالب مهم این درس میتونه به شما کمک کنه.

ریاضی: 

کتاب خط ویژه ی گاج میتونه منبع بسیار مناسبی برای درس ریاضیات باشه.

فیزیک:

کتاب چکیده ی تخته سیاه میتونه در این درس منبع خوبی باشه

شیمی:

کتاب های حفظیات و مفاهیم خط ویژه ی گاج  پیشنهاد میشه

 

منابع جمع بندی کنکور ۹۶ ریاضی:

ریاضی پایه و دیفرانسیل: 

کتاب های خط ویژه ی گاج و همچنین سیب مهر و ماه.

جبر و احتمال – گسسته :

خط ویژه ی گاج

هندسه تحلیلی :

خط ویژه گاج

هندسه پایه:

صفر تا صد خوشخوان

آمار:

انقدر آسونه که فرقی نداره! تست های سال های قبل رو خوب بتونید بزنید و کار کنید کافیه.

 

منابع جمع بندی کنکور ۹۶ منحصرا زبان:

بچه های منحصرا زبان باید روی عمومی ها بیشتر از بقیه رشته ها تمرکز بذارند و سعی کنند همه ی عمومی ها رو برای صد بخونن. برای زبان تخصصی هم باید بیشتر به تست های سال های قبل بپردازید توی این دوران ولی برخلاف بقیه رشته ها لازم نیست مطالبی که قبلا خوندید رو دوره کنید چون ماهیت زبان با بقیه درس ها فرق داره و کنکور زبان هم منبع مشخصی نداره شما صرفا باید سطح زبان خوبی داشته باشید پس بهترین کار این هستش که به جای دوره کردن مطالب قبلی به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید چرا که در مطالب جدید ، مطالب قبلی هم به نوعی تکرار می شوند (همون که گفتیم ماهیت زبان فرق داره). البته این قانون توی گرامر به صورت مطلق اجرا نمیشه توی گرامر سعی کنید دوره هم بکنید مطالب رو چون مباحث گرامر تقریبا مشخص و مدون شده توی این چند سالی که این کنکور برگزار شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 1 =